VARISTOR 560V 6KA DISC 13MM
Product Attributes:
SeriesZNR®
Product StatusActive
Maximum AC Volts350 V
Maximum DC Volts450 V
Varistor Voltage (Min)504 V
Varistor Voltage (Typ)560 V
Varistor Voltage (Max)616 V
Current - Surge6 kA
Energy190J
Number of Circuits1
Capacitance @ Frequency310 pF @ 1 kHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Disc
TT-DKEY-10-ERZ-E11A561S1-ND
in stockINR 89.28
Panasonic Electronic Components
1 1
Panasonic Electronic Components 10-ERZ-E11A561S1-ND
Sku: TT-DKEY-10-ERZ-E11A561S1-ND
Description of product
VARISTOR 560V 6KA DISC 13MM
Product Attributes:
SeriesZNR®
Product StatusActive
Maximum AC Volts350 V
Maximum DC Volts450 V
Varistor Voltage (Min)504 V
Varistor Voltage (Typ)560 V
Varistor Voltage (Max)616 V
Current - Surge6 kA
Energy190J
Number of Circuits1