VARISTOR 47V 250A DISC 5MM
Product StatusActive
Maximum AC Volts30 V
Maximum DC Volts38 V
Varistor Voltage (Min)42 V
Varistor Voltage (Typ)47 V
Varistor Voltage (Max)52 V
Current - Surge250 A
Energy1.5J
Number of Circuits1
Capacitance @ Frequency650 pF @ 1 kHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDisc 5mm
TT-DKEY-10-ERZ-V05D470CS-ND
in stockINR 54.405
Panasonic Electronic Components
1 1
Panasonic Electronic Components 10-ERZ-V05D470CS-ND
Sku: TT-DKEY-10-ERZ-V05D470CS-ND
Description of product
VARISTOR 47V 250A DISC 5MM
Product StatusActive
Maximum AC Volts30 V
Maximum DC Volts38 V
Varistor Voltage (Min)42 V
Varistor Voltage (Typ)47 V
Varistor Voltage (Max)52 V
Current - Surge250 A
Energy1.5J
Number of Circuits1
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDisc 5mm