VARISTOR 470V 1KA DISC 10MM
Product StatusActive
Maximum AC Volts300 V
Maximum DC Volts385 V
Varistor Voltage (Min)423 V
Varistor Voltage (Typ)470 V
Varistor Voltage (Max)517 V
Current - Surge3.5 kA
Energy85J
Number of Circuits1
Capacitance @ Frequency230 pF @ 1 kHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDisc 10mm
TT-DKEY-10-ERZ-V09D471-ND
in stockINR 75.33000000000001
Panasonic Electronic Components
1 1
Panasonic Electronic Components 10-ERZ-V09D471-ND
Sku: TT-DKEY-10-ERZ-V09D471-ND
Description of product
VARISTOR 470V 1KA DISC 10MM
Product StatusActive
Maximum AC Volts300 V
Maximum DC Volts385 V
Varistor Voltage (Min)423 V
Varistor Voltage (Typ)470 V
Varistor Voltage (Max)517 V
Current - Surge3.5 kA
Energy85J
Number of Circuits1
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDisc 10mm