VARISTOR 220V 3.5KA DISC 10MM
Product StatusActive
Maximum AC Volts140 V
Maximum DC Volts180 V
Varistor Voltage (Min)198 V
Varistor Voltage (Typ)220 V
Varistor Voltage (Max)242 V
Current - Surge3.5 kA
Energy39J
Number of Circuits1
Capacitance @ Frequency410 pF @ 1 kHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDisc 10mm
TT-DKEY-10-ERZ-V10D221CS-ND
in stockINR 64.17
Panasonic Electronic Components
1 1
Panasonic Electronic Components 10-ERZ-V10D221CS-ND
Sku: TT-DKEY-10-ERZ-V10D221CS-ND
Description of product
VARISTOR 220V 3.5KA DISC 10MM
Product StatusActive
Maximum AC Volts140 V
Maximum DC Volts180 V
Varistor Voltage (Min)198 V
Varistor Voltage (Typ)220 V
Varistor Voltage (Max)242 V
Current - Surge3.5 kA
Energy39J
Number of Circuits1
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDisc 10mm