VARISTOR 27V 47PF 0402
Product Attributes:
SeriesEZJP
Product StatusActive
Maximum AC Volts-
Maximum DC Volts16 V
Varistor Voltage (Min)24.3 V
Varistor Voltage (Typ)27 V
Varistor Voltage (Max)29.7 V
Current - Surge4 A
Energy-
Number of Circuits1
Capacitance @ Frequency33 pF @ 1 MHz
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Features-
Mounting TypeSurface Mount, MLCV
Package / Case0402 (1005 Metric)
TT-DKEY-10-EZJ-P0V270EATR-ND,10-EZJ-P0V270EACT-ND,10-EZJ-P0V270EADKR-ND
in stockINR 69.75
Panasonic Electronic Components
1 1
Panasonic Electronic Components 10-EZJ-P0V270EATR-ND,10-EZJ-P0V270EACT-ND,10-EZJ-P0V270EADKR-ND
Sku: TT-DKEY-10-EZJ-P0V270EATR-ND,10-EZJ-P0V270EACT-ND,10-EZJ-P0V270EADKR-ND
Description of product
VARISTOR 27V 47PF 0402
Product Attributes:
SeriesEZJP
Product StatusActive
Maximum AC Volts-
Maximum DC Volts16 V
Varistor Voltage (Min)24.3 V
Varistor Voltage (Typ)27 V
Varistor Voltage (Max)29.7 V
Current - Surge4 A
Energy-
Number of Circuits1