XTAL OSC XO 25.0000MHZ CMOS SMD
Product Attributes:
SeriesSG3225CAN
Product StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeXO (Standard)
Frequency25 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCMOS
Voltage - Supply1.6V ~ 3.63V
Frequency Stability±25ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)2.2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.047" (1.20mm)
in stockINR 331.2
EPSON
Description of product
Product Attributes:
SeriesSG3225CAN
Product StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeXO (Standard)
Frequency25 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCMOS
Voltage - Supply1.6V ~ 3.63V
Frequency Stability±25ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)2.2mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead