XTAL OSC XO 4.9152MHZ CMOS SMD
Product Attributes:
SeriesSG5032CCN
Product StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeXO (Standard)
Frequency4.9152 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.051" (1.30mm)
in stockINR 174.24
EPSON
Description of product
XTAL OSC XO 4.9152MHZ CMOS SMD
Product Attributes:
SeriesSG5032CCN
Product StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeXO (Standard)
Frequency4.9152 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead