XTAL OSC XO 20.0000MHZ CMOS SMD
Product Attributes:
SeriesSG7050CCN
Product StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeXO (Standard)
Frequency20 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)
in stockINR 192.96
EPSON
Description of product
Product Attributes:
SeriesSG7050CCN
Product StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeXO (Standard)
Frequency20 MHz
FunctionEnable/Disable
OutputCMOS
Voltage - Supply5V
Frequency Stability±50ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)20mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead