USCO-PRO 100W DIMMING, IP67
Product Attributes:
SeriesUSCO-PRO
Product StatusActive
TypeConstant Current
TopologyAC DC Converter
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)99VAC
Voltage - Input (Max)305VAC
Voltage - Output47 ~ 143V
Current - Output (Max)1.4A
Power (Watts)100 W
Voltage - Isolation3.75 kV
DimmingAnalog
FeaturesOCP, OTP, OVP, SCP
RatingsIP67
Operating Temperature-40°C ~ 60°C
Efficiency93%
Termination StyleWire Leads
Size / Dimension6.18" L x 2.68" W x 1.46" H (157.0mm x 68.0mm x 37.0mm)
Approval AgencyCB, CE, cURus, ENEC
Standard Number-
TT-DKEY-1145-USCO-100140GA-ND
in stockINR 15416.145
Delta Electronics
1 1
Delta Electronics 1145-USCO-100140GA-ND
Sku: TT-DKEY-1145-USCO-100140GA-ND
Description of product
USCO-PRO 100W DIMMING, IP67
Product Attributes:
SeriesUSCO-PRO
Product StatusActive
TypeConstant Current
TopologyAC DC Converter
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)99VAC
Voltage - Input (Max)305VAC
Voltage - Output47 ~ 143V
Current - Output (Max)1.4A
Power (Watts)100 W
Voltage - Isolation3.75 kV
DimmingAnalog
FeaturesOCP, OTP, OVP, SCP
RatingsIP67
Efficiency93%
Termination StyleWire Leads