THERMISTOR NTC ICL 20MM 2.5 OHM
Product Attributes:
SeriesBN-LG20Y
Product StatusActive
Resistance in Ohms @ 25°C2.5
Resistance Tolerance±20%
B Value Tolerance-
B0/50-
B25/50-
B25/75-
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Power - Max4.9 W
Length - Lead Wire0.94" (24.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDisc 20mm
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-118-BN-LG20Y2R5MYB-ND
in stockINR 285.12
Bourns Inc.
1 1
Bourns Inc. 118-BN-LG20Y2R5MYB-ND
Sku: TT-DKEY-118-BN-LG20Y2R5MYB-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesBN-LG20Y
Product StatusActive
Resistance in Ohms @ 25°C2.5
Resistance Tolerance±20%
B Value Tolerance-
B0/50-
Power - Max4.9 W
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDisc 20mm