CBL RIBN 14COND 0.039 GRAY FOOT
Product Attributes:
SeriesAWG
Product StatusActive
Cable TypeFlat Cable
Number of Conductors14
Pitch0.039" (1.00mm)
LengthEnter Number of Feet in Order Quantity
Wire Gauge28 AWG
Conductor Strand7 Strands / 36 AWG
ShieldingUnshielded
Jacket ColorGray
Ribbon Thickness0.035" (0.89mm)
Ribbon Width0.551" (14.00mm)
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Voltage300 V
Operating Temperature-10°C ~ 105°C
RatingsUL Style 2651
Features-
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-123-AWG28-14/G-1/300-DS-ND
in stockINR 151.20000000000002
Assmann WSW Components
1 1
Assmann WSW Components 123-AWG28-14/G-1/300-DS-ND
Sku: TT-DKEY-123-AWG28-14/G-1/300-DS-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesAWG
Product StatusActive
Cable TypeFlat Cable
Number of Conductors14
Pitch0.039" (1.00mm)
Wire Gauge28 AWG
ShieldingUnshielded
Jacket ColorGray
Ribbon Width0.551" (14.00mm)
Voltage300 V