RES 100 OHM 5% 3W AXIAL
Product Attributes:
SeriesPNP
Product StatusActive
Resistance100 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.181" Dia x 0.453" L (4.60mm x 11.50mm)
Height - Seated (Max)-
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-13-PNP300JR-73-100RTR-ND,13-PNP300JR-73-100RCT-ND
in stockINR 82.08
1 1
YAGEO 13-PNP300JR-73-100RTR-ND,13-PNP300JR-73-100RCT-ND
Sku: TT-DKEY-13-PNP300JR-73-100RTR-ND,13-PNP300JR-73-100RCT-ND
Description of product
RES 100 OHM 5% 3W AXIAL
Product Attributes:
SeriesPNP
Product StatusActive
Resistance100 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)3W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient-
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial