AC FAN AXIAL 80X80X38MM 230V, HI
Product Attributes:
SeriesUF80AM
Product StatusActive
Voltage - Rated230VAC
Size / DimensionSquare - 80mm L x 80mm H
Width38.00mm
Air Flow34.0 CFM (0.952m³/min)
Static Pressure0.260 in H2O (64.8 Pa)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Features-
Noise40.0dB(A)
Power (Watts)11.00W
RPM3250 RPM
Termination2 Terminals
Ingress Protection-
Operating Temperature-40 ~ 194°F (-40 ~ 90°C)
Approval Agency-
Weight-
TT-DKEY-1570-UF80AM23-BTHR-F-ND
in stockINR 6026.400000000001
Mechatronics Fan Group
1 1
Mechatronics Fan Group 1570-UF80AM23-BTHR-F-ND
Sku: TT-DKEY-1570-UF80AM23-BTHR-F-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesUF80AM
Product StatusActive
Voltage - Rated230VAC
Width38.00mm
Air Flow34.0 CFM (0.952m³/min)
Bearing TypeBall
Fan TypeTubeaxial
Noise40.0dB(A)
Power (Watts)11.00W
RPM3250 RPM
Termination2 Terminals
Ingress Protection-