VIBRATION MOTOR 16K RPM 6.0G
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
TypeDC Motor
FunctionVibration, ERM (Haptic)
Motor Type-
Voltage - Rated3VDC
RPM10000 RPM
Torque - Rated (oz-in / mNm)0.083 / 0.588
Power - Rated-
Encoder Type-
Size / DimensionRectangular - 0.472" x 0.394" (12.00mm x 10.00mm)
Diameter - Shaft-
Length - Shaft and Bearing0.276" (7.00mm)
Mounting Hole Spacing-
Termination StyleWire Leads
Features-
Gear Reduction Ratio-
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm)-
Operating Temperature-15°C ~ 70°C
TT-DKEY-1670-VJP12-25F190-ND
in stockINR 584.6399999999999
Vybronics Inc
1 1
Vybronics Inc 1670-VJP12-25F190-ND
Sku: TT-DKEY-1670-VJP12-25F190-ND
Description of product
VIBRATION MOTOR 16K RPM 6.0G
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
TypeDC Motor
Motor Type-
Voltage - Rated3VDC
RPM10000 RPM
Power - Rated-
Encoder Type-
Diameter - Shaft-
Mounting Hole Spacing-
Termination StyleWire Leads
Gear Reduction Ratio-