AC/DC CONVERTER 48V 302W
Product Attributes:
SeriesGMA (300W)
Product StatusActive
TypeOpen Frame
Number of Outputs1
Voltage - Input85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 148V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Voltage - Output 5-
Voltage - Output 6-
Current - Output 16.3 A
Current - Output 2-
Current - Output 3-
Current - Output 4-
Current - Output 5-
Current - Output 6-
Power (Watts)302W
ApplicationsITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation4 kV
Efficiency93%
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
FeaturesAdjustable Output, PFC, Universal Input
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension4.00" L x 2.00" W x 1.44" H (101.6mm x 50.8mm x 36.6mm)
Approval AgencyCE, cURus, DEMKO
Standard Number-
TT-DKEY-1776-GMA300F-48-J3-ND
in stockINR 1945271.7000000002
Cosel USA, Inc.
1 1
Cosel USA, Inc. 1776-GMA300F-48-J3-ND
Sku: TT-DKEY-1776-GMA300F-48-J3-ND
Description of product
AC/DC CONVERTER 48V 302W
Product Attributes:
SeriesGMA (300W)
Product StatusActive
TypeOpen Frame
Number of Outputs1
Voltage - Input85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 148V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Voltage - Output 5-
Voltage - Output 6-
Current - Output 16.3 A
Current - Output 2-
Current - Output 3-
Current - Output 4-
Current - Output 5-
Current - Output 6-
Power (Watts)302W
Voltage - Isolation4 kV
Efficiency93%
Mounting TypeChassis Mount