DIODE ZENER ARRAY 47V SOT23
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Configuration1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)47 V
Tolerance±5%
Power - Max300 mW
Current - Reverse Leakage @ Vr100 nA @ 35 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C (TJ)
Grade-
Qualification-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23
Impedance (Max) (Zzt)100 Ohms
TT-DKEY-1801-AZ23C47RFGTR-ND,1801-AZ23C47RFGCT-ND,1801-AZ23C47RFGDKR-ND
in stockINR 54.72
Taiwan Semiconductor Corporation
1 1
Taiwan Semiconductor Corporation 1801-AZ23C47RFGTR-ND,1801-AZ23C47RFGCT-ND,1801-AZ23C47RFGDKR-ND
Sku: TT-DKEY-1801-AZ23C47RFGTR-ND,1801-AZ23C47RFGCT-ND,1801-AZ23C47RFGDKR-ND
Description of product
DIODE ZENER ARRAY 47V SOT23
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Voltage - Zener (Nom) (Vz)47 V
Tolerance±5%
Power - Max300 mW
Grade-
Qualification-
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device PackageSOT-23
Impedance (Max) (Zzt)100 Ohms