PHOTO BGS RD 200MM SS IO-LINK, P
Product Attributes:
SeriesPD
Product StatusActive
Sensing MethodBackground Suppression
Sensing Distance7.874" (200mm)
Voltage - Supply10V ~ 30V
Response Time1ms
Output ConfigurationPush-Pull, NPN/PNP
Light SourceRed (620nm)
Connection MethodConnector, M8
Ingress ProtectionIP67, IP68, IP69K
Cable Length-
Adjustment TypeAdjustable, Potentiometer
Operating Temperature-25°C ~ 60°C (TA)
TT-DKEY-1864-PD30ETBR20BPM5IO-ND
in stockINR 23017.5
Carlo Gavazzi Inc.
1 1
Carlo Gavazzi Inc. 1864-PD30ETBR20BPM5IO-ND
Sku: TT-DKEY-1864-PD30ETBR20BPM5IO-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesPD
Product StatusActive
Sensing Distance7.874" (200mm)
Voltage - Supply10V ~ 30V
Response Time1ms
Light SourceRed (620nm)
Connection MethodConnector, M8
Cable Length-