MULTIPAIR 26CON 26AWG GRY FEET
Product Attributes:
Series3750
Product StatusActive
Cable TypeMulti-Pair
Number of Conductors26 (13 Pair Twisted)
Wire Gauge26 AWG
Conductor Strand7/34
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter0.370" (9.40mm)
Shield TypeFoil, Braid
LengthEnter Number of Feet in Order Quantity
Jacket ColorGray
Ratings-
Features-
Voltage300 V
Operating Temperature-
UsageCommunication, Computer, Control
Jacket (Insulation) Thickness0.0260" (0.660mm)
Conductor InsulationPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-19-3750/26-1000-DS-ND
in stockINR 1159.2000000000003
3M
1 1
3M 19-3750/26-1000-DS-ND
3M 19-3750/26-1000-DS-ND
Sku: TT-DKEY-19-3750/26-1000-DS-ND
Description of product
MULTIPAIR 26CON 26AWG GRY FEET
Product Attributes:
Series3750
Product StatusActive
Cable TypeMulti-Pair
Wire Gauge26 AWG
Conductor Strand7/34
Shield TypeFoil, Braid
Jacket ColorGray
Ratings-
Voltage300 V
Operating Temperature-