RES 10K OHM 5% 1/2W AXIAL
Product Attributes:
SeriesCF
Product StatusActive
Resistance10 kOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-450/ +350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.112" Dia x 0.248" L (2.85mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max)-
Number of Terminations2
Failure Rate-
TT-DKEY-2019-CFS1/2CT52R103JTR-ND,2019-CFS1/2CT52R103JCT-ND
in stockINR 51.615
KOA Speer Electronics, Inc.
1 1
KOA Speer Electronics, Inc. 2019-CFS1/2CT52R103JTR-ND,2019-CFS1/2CT52R103JCT-ND
Sku: TT-DKEY-2019-CFS1/2CT52R103JTR-ND,2019-CFS1/2CT52R103JCT-ND
Description of product
RES 10K OHM 5% 1/2W AXIAL
Product Attributes:
SeriesCF
Product StatusActive
Resistance10 kOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionCarbon Film
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial