RES 1K OHM 5% 1/4W AXIAL
Product StatusActive
Resistance1 kOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
Features-
Temperature Coefficient-450/ +350ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.067" Dia x 0.126" L (1.70mm x 3.20mm)
Failure Rate-
TT-DKEY-2019-CFS1/4C102J-ND
in stockINR 23.715
KOA Speer Electronics, Inc.
1 1
KOA Speer Electronics, Inc. 2019-CFS1/4C102J-ND
Sku: TT-DKEY-2019-CFS1/4C102J-ND
Description of product
RES 1K OHM 5% 1/4W AXIAL
Product StatusActive
Resistance1 kOhms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionCarbon Film
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial