RES 33 OHM 5% 5W AXIAL
Product StatusActive
Resistance33 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Safety
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.354" Dia x 0.965" L (9.00mm x 24.50mm)
Failure Rate-
TT-DKEY-2019-MOS5C330JTR-ND,2019-MOS5C330JCT-ND
in stockINR 112.995
KOA Speer Electronics, Inc.
1 1
KOA Speer Electronics, Inc. 2019-MOS5C330JTR-ND,2019-MOS5C330JCT-ND
Sku: TT-DKEY-2019-MOS5C330JTR-ND,2019-MOS5C330JCT-ND
Description of product
RES 33 OHM 5% 5W AXIAL
Product StatusActive
Resistance33 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)5W
CompositionMetal Oxide Film
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial