AC/DC CONVERTER 12V 100W
Product Attributes:
SeriesCFM130M (130W)
Product StatusActive
TypeEnclosed
Number of Outputs1
Voltage - Input80 ~ 264 VAC
Voltage - Output 112V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Voltage - Output 5-
Voltage - Output 6-
Current - Output 18.34 A
Current - Output 2-
Current - Output 3-
Current - Output 4-
Current - Output 5-
Current - Output 6-
Power (Watts)100W (130W Forced Air)
ApplicationsHousehold Appliances, Medical
Voltage - Isolation4 kV
Efficiency93%
Operating Temperature-30°C ~ 70°C (With Derating)
FeaturesPFC, Universal Input
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension3.60" L x 2.52" W x 1.36" H (91.4mm x 64.0mm x 34.5mm)
Approval AgencyCE, cURus, FCC, TUV
Standard Number-
TT-DKEY-2034-CFM130M120-C-ND
in stockINR 898988.22
Cincon Electronics Co. LTD
1 1
Cincon Electronics Co. LTD 2034-CFM130M120-C-ND
Sku: TT-DKEY-2034-CFM130M120-C-ND
Description of product
AC/DC CONVERTER 12V 100W
Product Attributes:
SeriesCFM130M (130W)
Product StatusActive
TypeEnclosed
Number of Outputs1
Voltage - Input80 ~ 264 VAC
Voltage - Output 112V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Voltage - Output 5-
Voltage - Output 6-
Current - Output 18.34 A
Current - Output 2-
Current - Output 3-
Current - Output 4-
Current - Output 5-
Current - Output 6-
Voltage - Isolation4 kV
Efficiency93%
FeaturesPFC, Universal Input
Mounting TypeChassis Mount