AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 18W
Product Attributes:
SeriesTR18RDM (18W)
Product StatusActive
Region UtilizedInternational
FormWall Mount (Class II)
Input TypeMulti-Blade (Sold Separately)
Voltage - Input80 ~ 264 VAC
Voltage - Output24V
Current - Output (Max)750mA
Power (Watts)18 W
No Load Power Consumption75mW (Max)
PolarizationPositive Center
ApplicationsHousehold Appliances, Medical
EfficiencyLevel VI, CoC Tier 2
Operating Temperature-30°C ~ 70°C
Output ConnectorBarrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Cord Length28.35" (720mm)
Input ConnectorMulti-Blade (Sold Separately)
Features-
Size / Dimension3.17" L x 1.69" W x 1.45" H (80.4mm x 43.0mm x 36.9mm)
Approval AgencyCE, cURus, FCC, PSE, TUV
Standard Number60335-1; 60601-1
TT-DKEY-2034-TR18RDM240-01G03BK-BKVI-ND
in stockINR 2668.6349999999998
Cincon Electronics Co. LTD
1 1
Cincon Electronics Co. LTD 2034-TR18RDM240-01G03BK-BKVI-ND
Sku: TT-DKEY-2034-TR18RDM240-01G03BK-BKVI-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesTR18RDM (18W)
Product StatusActive
Region UtilizedInternational
FormWall Mount (Class II)
Voltage - Input80 ~ 264 VAC
Voltage - Output24V
Current - Output (Max)750mA
Power (Watts)18 W
PolarizationPositive Center
EfficiencyLevel VI, CoC Tier 2
Cord Length28.35" (720mm)