SSR RELAY SPST-NO 25A 24-280V
Product Attributes:
SeriesSID
Product StatusActive
Mounting TypeChassis Mount
CircuitSPST-NO (1 Form A) x 2
Output TypeAC, Zero Cross
Voltage - Input4 ~ 15VDC
Voltage - Load24 V ~ 280 V
Load Current25 A
On-State Resistance (Max)-
Termination StyleQuick Connect - 0.250" (6.3mm)
Operating Temperature-30°C ~ 80°C
Package / CaseModule
Supplier Device Package-
Approval AgencyCE, cURus, TUV
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-2040-ASR-SID240D25ZL-ND
in stockINR 9781.920000000002
Altran Magnetics, LLC
1 1
Altran Magnetics, LLC 2040-ASR-SID240D25ZL-ND
Sku: TT-DKEY-2040-ASR-SID240D25ZL-ND
Description of product
SSR RELAY SPST-NO 25A 24-280V
Product Attributes:
SeriesSID
Product StatusActive
Mounting TypeChassis Mount
CircuitSPST-NO (1 Form A) x 2
Output TypeAC, Zero Cross
Voltage - Input4 ~ 15VDC
Voltage - Load24 V ~ 280 V
Load Current25 A
On-State Resistance (Max)-