RF ANT, 3G&2G/PWA, OMNI-DIRECTIO
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
RF Family/StandardCellular
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band)892MHz, 1.94GHz
Frequency Range824MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.17GHz
Antenna TypePCB Trace
Number of Bands2
VSWR2, 4.5
Return Loss-4dB, -10dB
Gain-3.7dBi, 2.1dBi, 2.2dBi, 6.5dBi
Power - Max5 W
FeaturesCable - 100mm
TerminationIPEX MHF1
Ingress Protection-
Grade-
Qualification-
Mounting TypeAdhesive
Height (Max)0.005" (0.12mm)
Applications2G, 3G, LPWA
TT-DKEY-2057-ANT-210171B77-ND
in stockINR 682.5600000000001
Adam Tech
1 1
Adam Tech 2057-ANT-210171B77-ND
Sku: TT-DKEY-2057-ANT-210171B77-ND
Description of product
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
RF Family/StandardCellular
Antenna TypePCB Trace
Number of Bands2
VSWR2, 4.5
Return Loss-4dB, -10dB
Power - Max5 W
FeaturesCable - 100mm
TerminationIPEX MHF1
Ingress Protection-
Grade-
Qualification-
Mounting TypeAdhesive
Height (Max)0.005" (0.12mm)