RF ANT 2.45GHZ PCB TRACE SMD
Product Attributes:
Series-
Part StatusActive
RF Family/StandardWiFi
Frequency GroupUHF (2GHz ~ 3GHz)
Frequency (Center/Band)2.45GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna TypePCB Trace
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-
Gain2dBi
Power - Max-
FeaturesCable - 200mm
TerminationU.FL (UMCC), IPEX MHF1
Ingress Protection-
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.058" (1.47mm)
ApplicationsWi-Fi
TT-DKEY-2057-ANT-DK-WF0EM01-I0200-ND
in stockINR 528.745052
Adam Tech
1 1
Adam Tech 2057-ANT-DK-WF0EM01-I0200-ND
Sku: TT-DKEY-2057-ANT-DK-WF0EM01-I0200-ND
Description of product
RF ANT 2.45GHZ PCB TRACE SMD
Product Attributes:
Series-
Part StatusActive
RF Family/StandardWiFi
Frequency (Center/Band)2.45GHz
Frequency Range2.4GHz ~ 2.5GHz
Antenna TypePCB Trace
Number of Bands1
VSWR2
Return Loss-
Gain2dBi
Power - Max-
FeaturesCable - 200mm
Ingress Protection-
Mounting TypeSurface Mount
Height (Max)0.058" (1.47mm)