MIC COND ANALOG NC 0.382"DIA
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
TypeElectret Condenser
Output TypeAnalog
DirectionNoise Cancelling
Frequency Range100 Hz ~ 10 kHz
Sensitivity-
S/N Ratio55dB
Voltage - Rated1.5 V
Current - Supply500 µA
Port LocationTop
Ratings-
TerminationSolder Pads
Size / Dimension0.382" Dia (9.70mm)
Height (Max)0.213" (5.40mm)
ShapeCircular
Impedance-
Voltage Range-
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-2104-MN095401-1-ND
in stockINR 200.15999999999997
DB Unlimited
1 1
DB Unlimited 2104-MN095401-1-ND
Sku: TT-DKEY-2104-MN095401-1-ND
Description of product
MIC COND ANALOG NC 0.382"DIA
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
TypeElectret Condenser
Output TypeAnalog
DirectionNoise Cancelling
Frequency Range100 Hz ~ 10 kHz
Sensitivity-
S/N Ratio55dB
Voltage - Rated1.5 V
Current - Supply500 µA
Port LocationTop
Ratings-
TerminationSolder Pads
Height (Max)0.213" (5.40mm)