Wired Microphone Microphone
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
TypeElectret Condenser
Output TypeAnalog
DirectionOmnidirectional
Frequency Range50 Hz ~ 10 kHz
Sensitivity-42dB ±3dB @ 94dB SPL
S/N Ratio58dB
Voltage - Rated-
Current - Supply500 µA
Port LocationTop
Ratings-
TerminationWire Leads
Size / Dimension0.157" Dia (4.00mm)
Height (Max)0.067" (1.70mm)
ShapeRound
Impedance2.2 kOhms
Voltage Range1 V ~ 10 V
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-2151-RMIC-104-10-4015-NS1-ND
in stockINR 106.55999999999999
Raltron Electronics
1 1
Raltron Electronics 2151-RMIC-104-10-4015-NS1-ND
Sku: TT-DKEY-2151-RMIC-104-10-4015-NS1-ND
Description of product
Wired Microphone Microphone
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
TypeElectret Condenser
Output TypeAnalog
DirectionOmnidirectional
Frequency Range50 Hz ~ 10 kHz
S/N Ratio58dB
Voltage - Rated-
Current - Supply500 µA
Port LocationTop
Ratings-
TerminationWire Leads
Height (Max)0.067" (1.70mm)
ShapeRound
Impedance2.2 kOhms
Voltage Range1 V ~ 10 V