AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 94W
Product Attributes:
SeriesPSD
Product StatusActive
Region UtilizedInternational
FormDesktop (Class I)
Input TypeCord
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output24V
Current - Output (Max)3.9A
Power (Watts)94 W
No Load Power Consumption-
Polarization-
ApplicationsITE (Commercial)
Efficiency85%
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorPower DIN, 4 Pin
Cord Length78" (1.98m)
Input ConnectorIEC 320-C14
Features-
Size / Dimension5.50" L x 2.36" W x 1.34" H (139.7mm x 59.9mm x 34.0mm)
Approval AgencyCE, cULus
Standard Number-
TT-DKEY-2170-PSD-24-4-ND
in stockINR 15902.999999999998
Banner Engineering Corporation
1 1
Banner Engineering Corporation 2170-PSD-24-4-ND
Sku: TT-DKEY-2170-PSD-24-4-ND
Description of product
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 94W
Product Attributes:
SeriesPSD
Product StatusActive
Region UtilizedInternational
FormDesktop (Class I)
Input TypeCord
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output24V
Current - Output (Max)3.9A
Power (Watts)94 W
No Load Power Consumption-
Polarization-
ApplicationsITE (Commercial)
Efficiency85%
Cord Length78" (1.98m)
Input ConnectorIEC 320-C14