SPEAKER 16OHM 1W TOP PORT 92DB
Product Attributes:
SeriesCDS
Product StatusActive
TechnologyMagnetic
TypeGeneral Purpose
Frequency Range480 Hz ~ 6 kHz
Frequency - Self Resonant600Hz
Impedance16 Ohms
Efficiency - dBA92.00
Efficiency - Testing1W/100mm
Efficiency - TypeSound Pressure Level (SPL)
Power - Rated1 W
Power - Max1.5 W
Port LocationTop
ShapeRound
Material - ConePolyethylene Terephthalate (PET)
Material - MagnetNd-Fe-B
Ingress Protection-
Ratings-
TerminationSolder Pads
Size / Dimension1.575" Dia (40.00mm)
Height - Seated (Max)0.201" (5.10mm)
TT-DKEY-2223-CDS-4051-16-SP-ND
in stockINR 361.44
CUI Devices
1 1
CUI Devices 2223-CDS-4051-16-SP-ND
Sku: TT-DKEY-2223-CDS-4051-16-SP-ND
Description of product
SPEAKER 16OHM 1W TOP PORT 92DB
Product Attributes:
SeriesCDS
Product StatusActive
TechnologyMagnetic
TypeGeneral Purpose
Frequency Range480 Hz ~ 6 kHz
Frequency - Self Resonant600Hz
Impedance16 Ohms
Efficiency - dBA92.00
Efficiency - Testing1W/100mm
Power - Rated1 W
Power - Max1.5 W
Port LocationTop
ShapeRound
Material - MagnetNd-Fe-B
Ingress Protection-
Ratings-
TerminationSolder Pads