FAN AXIAL 80X20MM 24VDC WIRE
Product Attributes:
SeriesCFM-80CF
Product StatusActive
Voltage - Rated24VDC
Size / DimensionSquare - 80mm L x 80mm H
Width20.00mm
Air Flow44.0 CFM (1.23m³/min)
Static Pressure0.240 in H2O (59.8 Pa)
Bearing TypeomniCOOL™ Magnetic Sleeve
Fan TypeTubeaxial
FeaturesAuto Restart, Speed Sensor (Tach)
Noise40.2dB(A)
RPM4500 RPM
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Approval AgencyCE, cURus, TUV
Weight-
Power (Watts)4.32 W
TT-DKEY-2223-CFM-8020CF-245-401-20-ND
in stockINR 804.9599999999999
CUI Devices
1 1
CUI Devices 2223-CFM-8020CF-245-401-20-ND
Sku: TT-DKEY-2223-CFM-8020CF-245-401-20-ND
Description of product
FAN AXIAL 80X20MM 24VDC WIRE
Product Attributes:
SeriesCFM-80CF
Product StatusActive
Voltage - Rated24VDC
Width20.00mm
Air Flow44.0 CFM (1.23m³/min)
Fan TypeTubeaxial
Noise40.2dB(A)
RPM4500 RPM
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Approval AgencyCE, cURus, TUV
Weight-
Power (Watts)4.32 W