FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Product Attributes:
SeriesCFM-80C
Product StatusActive
Voltage - Rated12VDC
Size / DimensionSquare - 80mm L x 80mm H
Width25.00mm
Air Flow37.1 CFM (1.04m³/min)
Static Pressure0.130 in H2O (32.4 Pa)
Bearing TypeomniCOOL™ Magnetic Sleeve
Fan TypeTubeaxial
FeaturesAuto Restart, Speed Sensor (Tach)
Noise33.0dB(A)
RPM3000 RPM
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Operating Temperature14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Approval AgencyCE, cURus, TUV
Weight-
Power (Watts)2.52 W
TT-DKEY-2223-CFM-8025C-130-330-20-ND
in stockINR 1090.0800000000002
CUI Devices
1 1
CUI Devices 2223-CFM-8025C-130-330-20-ND
Sku: TT-DKEY-2223-CFM-8025C-130-330-20-ND
Description of product
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Product Attributes:
SeriesCFM-80C
Product StatusActive
Voltage - Rated12VDC
Width25.00mm
Air Flow37.1 CFM (1.04m³/min)
Fan TypeTubeaxial
Noise33.0dB(A)
RPM3000 RPM
Termination3 Wire Leads
Ingress Protection-
Approval AgencyCE, cURus, TUV
Weight-
Power (Watts)2.52 W