BUZZER PIEZO 12V 15.4MM TH
Product Attributes:
SeriesCPI
Product StatusActive
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
Input TypeDC
Voltage - Rated12 V
Voltage Range3 ~ 16V
Frequency4kHz
TechnologyPiezo
Operating ModeSingle Tone
Duration-
Sound Pressure Level (SPL)95dB @ 12V, 10cm
Current - Supply30mA
Port LocationTop
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Approval Agency-
RatingsWashable
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPC Pins
Size / Dimension0.606" Dia (15.40mm)
Height - Seated (Max)0.563" (14.30mm)
Ingress Protection-
TT-DKEY-2223-CPI-1514-12-95T-ND
in stockINR 331.2
CUI Devices
1 1
CUI Devices 2223-CPI-1514-12-95T-ND
Sku: TT-DKEY-2223-CPI-1514-12-95T-ND
Description of product
BUZZER PIEZO 12V 15.4MM TH
Product Attributes:
SeriesCPI
Product StatusActive
Input TypeDC
Voltage - Rated12 V
Voltage Range3 ~ 16V
Frequency4kHz
TechnologyPiezo
Operating ModeSingle Tone
Duration-
Current - Supply30mA
Port LocationTop
Approval Agency-
RatingsWashable
Mounting TypeThrough Hole
TerminationPC Pins