TEST LEAD 28AWG 150V RED 1000'
Product Attributes:
Series2420
Product StatusActive
Cable TypeTest Lead
Wire Gauge28 AWG
Conductor Strand65/46
Conductor MaterialCopper, Bare
Jacket (Insulation) MaterialFluorinated Ethylene-Propylene (FEP)
Jacket (Insulation) Diameter0.022" (0.55mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.0035" (0.089mm)
Length1000.0' (304.8m)
Voltage150V
Operating Temperature-150°C ~ 150°C
Jacket ColorRed
Ratings-
Features-
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-2420/28RD-1000-ND
in stockINR 144145.44
Daburn Electronics
1 1
Daburn Electronics 2420/28RD-1000-ND
Sku: TT-DKEY-2420/28RD-1000-ND
Description of product
TEST LEAD 28AWG 150V RED 1000'
Product Attributes:
Series2420
Product StatusActive
Cable TypeTest Lead
Wire Gauge28 AWG
Conductor Strand65/46
Conductor MaterialCopper, Bare
Length1000.0' (304.8m)
Voltage150V