TEST LEAD 36AWG 150V YELLOW 100'
Product Attributes:
Series2420
Product StatusActive
Cable TypeTest Lead
Wire Gauge36 AWG
Conductor Strand26/50
Conductor MaterialCopper, Bare
Jacket (Insulation) MaterialFluorinated Ethylene-Propylene (FEP)
Jacket (Insulation) Diameter0.013" (0.33mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.0035" (0.089mm)
Length100.0' (30.5m)
Voltage150V
Operating Temperature-150°C ~ 150°C
Jacket ColorYellow
Ratings-
Features-
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-2420/36YL-100-ND
in stockINR 26110.079999999998
Daburn Electronics
1 1
Daburn Electronics 2420/36YL-100-ND
Sku: TT-DKEY-2420/36YL-100-ND
Description of product
Product Attributes:
Series2420
Product StatusActive
Cable TypeTest Lead
Wire Gauge36 AWG
Conductor Strand26/50
Conductor MaterialCopper, Bare
Length100.0' (30.5m)
Voltage150V