10.1" IPS LCD 1280 X 800 W/ PCAP
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Display TypeTFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Display ModeTransmissive
TouchscreenCapacitive
Diagonal Screen Size10.1" (256.54mm)
Viewing Area216.95mm W x 135.60mm H
BacklightLED
Dot Pixels1280 x 800
InterfaceLVDS
Controller Type-
Graphics ColorRed, Green, Blue (RGB)
Background ColorWhite
TT-DKEY-2470-ATM1010L19-CT-ND
in stockINR 18635.805
AZ Displays
1 1
AZ Displays 2470-ATM1010L19-CT-ND
Sku: TT-DKEY-2470-ATM1010L19-CT-ND
Description of product
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Display ModeTransmissive
TouchscreenCapacitive