HOOK-UP STRND 20AWG RED
Product Attributes:
Series2475
Product StatusActive
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge20 AWG
Conductor Strand19/32
Conductor MaterialCopper, Silver Coated
Jacket (Insulation) MaterialFluorinated Ethylene-Propylene (FEP)
Jacket (Insulation) Diameter0.080" (2.03mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.021" (0.53mm)
Length100.0' (30.5m)
Voltage25kV
Operating Temperature-65°C ~ 200°C
Jacket ColorRed
Ratings-
FeaturesHigh Voltage
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-2475/20ARD-100-ND
in stockINR 798.6384
Daburn Electronics
1 1
Daburn Electronics 2475/20ARD-100-ND
Sku: TT-DKEY-2475/20ARD-100-ND
Description of product
HOOK-UP STRND 20AWG RED
Product Attributes:
Series2475
Product StatusActive
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge20 AWG
Conductor Strand19/32
Length100.0' (30.5m)
Voltage25kV