HOOK-UP STRND 26AWG BLACK 100'
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge26 AWG
Conductor Strand7/34
Conductor MaterialCopper, Tinned
Jacket (Insulation) MaterialSilicone Rubber
Jacket (Insulation) Diameter0.050" (1.27mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.016" (0.41mm)
Length100.0' (30.5m)
Voltage300V
Operating Temperature-40°C ~ 150°C
Jacket ColorBlack
RatingsUL Style 3132
Features-
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-2615/26-BK-100-ND
in stockINR 5250.24
Daburn Electronics
1 1
Daburn Electronics 2615/26-BK-100-ND
Sku: TT-DKEY-2615/26-BK-100-ND
Description of product
HOOK-UP STRND 26AWG BLACK 100'
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge26 AWG
Conductor Strand7/34
Length100.0' (30.5m)
Voltage300V