HOOK-UP STRND 30AWG BLACK
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge30 AWG
Conductor Strand28/44
Conductor MaterialCopper, Bare
Jacket (Insulation) MaterialPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter0.031" (0.79mm)
Jacket (Insulation) Thickness0.010" (0.25mm)
Length1000.0' (304.8m)
Voltage600V
Operating Temperature-40°C ~ 80°C
Jacket ColorBlack
RatingsUL Style 1692/1568
Features-
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-2671/30BK-1000-ND
in stockINR 63.12096
Daburn Electronics
1 1
Daburn Electronics 2671/30BK-1000-ND
Sku: TT-DKEY-2671/30BK-1000-ND
Description of product
HOOK-UP STRND 30AWG BLACK
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Cable TypeHook-Up
Wire Gauge30 AWG
Conductor Strand28/44
Conductor MaterialCopper, Bare
Length1000.0' (304.8m)
Voltage600V