VARISTOR SMD 4032 390V
Product Attributes:
SeriesMOVS
Product StatusActive
Maximum AC Volts390 V
Maximum DC Volts505 V
Varistor Voltage (Min)558 V
Varistor Voltage (Typ)620 V
Varistor Voltage (Max)682 V
Current - Surge1.2 kA
Energy-
Number of Circuits1
Capacitance @ Frequency-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Features-
Mounting TypeSurface Mount, MLCV
Package / Case2-SMD, No Lead
TT-DKEY-283-MOVS4032V390TR-ND,283-MOVS4032V390CT-ND,283-MOVS4032V390DKR-ND
in stockINR 124.15500000000002
Eaton - Electronics Division
1 1
Eaton - Electronics Division 283-MOVS4032V390TR-ND,283-MOVS4032V390CT-ND,283-MOVS4032V390DKR-ND
Sku: TT-DKEY-283-MOVS4032V390TR-ND,283-MOVS4032V390CT-ND,283-MOVS4032V390DKR-ND
Description of product
VARISTOR SMD 4032 390V
Product Attributes:
SeriesMOVS
Product StatusActive
Maximum AC Volts390 V
Maximum DC Volts505 V
Varistor Voltage (Min)558 V
Varistor Voltage (Typ)620 V
Varistor Voltage (Max)682 V
Current - Surge1.2 kA
Energy-
Number of Circuits1
Capacitance @ Frequency-