CAP 600F 10% 2.5V T/H
Product Attributes:
SeriesXB
Product StatusActive
Capacitance600 F
Tolerance±10%
Voltage - Rated2.5 V
ESR (Equivalent Series Resistance)3.7mOhm
Lifetime @ Temp.1500 Hrs @ 70°C
TerminationPC Pins
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial, Can - Snap-In - 4 Lead
Lead Spacing0.886" (22.50mm)
Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)3.484" (88.50mm)
Operating Temperature-25°C ~ 70°C
TT-DKEY-283-XB3585-2R5607-R-ND
in stockINR 7661.34
Eaton - Electronics Division
1 1
Eaton - Electronics Division 283-XB3585-2R5607-R-ND
Sku: TT-DKEY-283-XB3585-2R5607-R-ND
Description of product
CAP 600F 10% 2.5V T/H
Product Attributes:
SeriesXB
Product StatusActive
Capacitance600 F
Tolerance±10%
Voltage - Rated2.5 V
TerminationPC Pins
Mounting TypeThrough Hole
Lead Spacing0.886" (22.50mm)