AC/DC DESKTOP ADAPTER 36V 150W
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Region UtilizedInternational
FormDesktop (Class I)
Input TypeCord (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output36V
Current - Output (Max)4.16A
Power (Watts)150 W
No Load Power Consumption210mW (Max)
PolarizationPositive Center
ApplicationsITE (Commercial)
Efficiency88%
Operating Temperature0°C ~ 45°C
Output ConnectorBarrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Cord Length59" (1.50m)
Input ConnectorIEC 320-C14
Features-
Size / Dimension6.79" L x 2.80" W x 1.46" H (172.5mm x 71.0mm x 37.0mm)
Approval AgencyCE, GS, SAA, UL
Standard Number60950-1
TT-DKEY-2882-15DYS6150-3600416P-ND
in stockINR 9006.12
Ideal Power Ltd.
1 1
Ideal Power Ltd. 2882-15DYS6150-3600416P-ND
Sku: TT-DKEY-2882-15DYS6150-3600416P-ND
Description of product
AC/DC DESKTOP ADAPTER 36V 150W
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Region UtilizedInternational
FormDesktop (Class I)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output36V
Current - Output (Max)4.16A
Power (Watts)150 W
PolarizationPositive Center
ApplicationsITE (Commercial)
Efficiency88%
Cord Length59" (1.50m)
Input ConnectorIEC 320-C14