AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 11W
Product Attributes:
Series15DYS812 (12W)
Product StatusActive
Region UtilizedEurope
FormWall Mount (Class II)
Input TypeFixed Blade
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output5V
Current - Output (Max)2.1A
Power (Watts)11 W
No Load Power Consumption-
Polarization-
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel VI
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Cord Length-
Input ConnectorCEE 7/16
Features-
Size / Dimension-
Approval AgencyCE, cULus, RCM, TUV
Standard Number62368-1
TT-DKEY-2882-15DYS812-050210S-2-2.5-ND
in stockINR 1241.55
Ideal Power Ltd.
1 1
Ideal Power Ltd. 2882-15DYS812-050210S-2-2.5-ND
Sku: TT-DKEY-2882-15DYS812-050210S-2-2.5-ND
Description of product
Product Attributes:
Series15DYS812 (12W)
Product StatusActive
Region UtilizedEurope
FormWall Mount (Class II)
Input TypeFixed Blade
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output5V
Current - Output (Max)2.1A
Power (Watts)11 W
No Load Power Consumption-
Polarization-
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel VI