AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 50W
Product Attributes:
Series15DYS850-xyW (50W)
Product StatusActive
Region UtilizedInternational
FormDesktop (Class II)
Input TypeCord (Sold Separately)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output15V
Current - Output (Max)3.36A
Power (Watts)50 W
No Load Power Consumption-
PolarizationPositive Center
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel VI
Operating Temperature0°C ~ 40°C
Output ConnectorBarrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Cord Length59" (1.50m)
Input ConnectorIEC 320-C8
Features-
Size / Dimension3.84" L x 2.07" W x 1.27" H (97.5mm x 52.5mm x 32.3mm)
Approval AgencyCE, cULus, RCM, TUV
Standard Number62368-1
TT-DKEY-2882-15DYS850-150336W-ND
in stockINR 2566.7999999999997
Ideal Power Ltd.
1 1
Ideal Power Ltd. 2882-15DYS850-150336W-ND
Sku: TT-DKEY-2882-15DYS850-150336W-ND
Description of product
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 50W
Product Attributes:
Series15DYS850-xyW (50W)
Product StatusActive
Region UtilizedInternational
FormDesktop (Class II)
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output15V
Current - Output (Max)3.36A
Power (Watts)50 W
No Load Power Consumption-
PolarizationPositive Center
ApplicationsITE (Commercial)
EfficiencyLevel VI
Cord Length59" (1.50m)
Input ConnectorIEC 320-C8