AC/DC CONVERTER 24V 650W
Product Attributes:
SeriesPM651 (651W)
Number of Outputs1
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 124V
Voltage - Output 6-
Current - Output 127.09 A
Current - Output 6-
Power (Watts)650W
ApplicationsITE (Commercial), Medical
Voltage - Isolation-
Efficiency90%
Operating Temperature-10°C ~ 70°C (With Derating)
FeaturesAdjustable Output, Remote Sense, Standby Output, Universal Input
Mounting TypeChassis Mount
Size / Dimension8.00" L x 4.00" W x 2.58" H (203.2mm x 101.6mm x 65.5mm)
Approval AgencyCE, cURus, TUV, UL
Standard Number60601-1; 62368-1
TT-DKEY-2967-PM651-14B-ND
in stockINR 2091876.4349999998
FSP Technology Inc.
1 1
FSP Technology Inc. 2967-PM651-14B-ND
Sku: TT-DKEY-2967-PM651-14B-ND
Description of product
AC/DC CONVERTER 24V 650W
Product Attributes:
SeriesPM651 (651W)
Number of Outputs1
Voltage - Input90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 124V
Voltage - Output 6-
Current - Output 127.09 A
Current - Output 6-
Power (Watts)650W
Voltage - Isolation-
Efficiency90%
Mounting TypeChassis Mount