SMD-8, 60V / 550MA, SSR RELAY SP
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Mounting TypeSurface Mount
CircuitSPST-NO (1 Form A) x 2
Output TypeAC, DC
Voltage - Input1.17VDC
Voltage - Load0 V ~ 60 V
Load Current500 mA
On-State Resistance (Max)1.6 Ohms
Termination StyleGull Wing
Operating Temperature-
Package / Case8-SMD (0.300", 7.62mm)
Supplier Device Package8-SMD
Approval Agency-
Grade-
Qualification-
TT-DKEY-3008-AC37F-R1TR-ND,3008-AC37F-R1CT-ND,3008-AC37F-R1DKR-ND
in stockINR 498.23999999999995
Bright Toward Industrial Co., Ltd.
1 1
Bright Toward Industrial Co., Ltd. 3008-AC37F-R1TR-ND,3008-AC37F-R1CT-ND,3008-AC37F-R1DKR-ND
Sku: TT-DKEY-3008-AC37F-R1TR-ND,3008-AC37F-R1CT-ND,3008-AC37F-R1DKR-ND
Description of product
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Mounting TypeSurface Mount
CircuitSPST-NO (1 Form A) x 2
Output TypeAC, DC
Voltage - Input1.17VDC
Voltage - Load0 V ~ 60 V
Load Current500 mA
Termination StyleGull Wing
Operating Temperature-