2.83" IPS TFT 240X320
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Display TypeTFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Display ModeTransmissive
Touchscreen-
Diagonal Screen Size2.83" (71.88mm)
Viewing Area46.20mm W x 63.88mm H
BacklightLED
Dot Pixels240 x 320
InterfaceCPU, RGB
Controller TypeILI9341V
Graphics ColorRed, Green, Blue (RGB)
Background Color-
TT-DKEY-3190-DLC0283BDP04DF-4-ND
in stockINR 8335.68
DLC Display Co.,Ltd
1 1
DLC Display Co.,Ltd 3190-DLC0283BDP04DF-4-ND
Sku: TT-DKEY-3190-DLC0283BDP04DF-4-ND
Description of product
2.83" IPS TFT 240X320
Product Attributes:
Series-
Product StatusActive
Display ModeTransmissive
Touchscreen-