RF ANT 5G 450MHZ WHIP STR SMA
Product Attributes:
SeriesCW
Part StatusActive
RF Family/StandardCellular
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)458MHz
Frequency Range450MHz ~ 470MHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR1.3
Return Loss17.7dB
Gain3.4dBi
Power - Max10 W
Features-
TerminationSMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)6.570" (167.00mm)
Applications5G, Cellular, LTE, NR, mMTC, NB-IoT
TT-DKEY-343-ANT-450-CW-QW-SMA-ND
in stockINR 1565.646258
Linx Technologies Inc.
1 1
Linx Technologies Inc. 343-ANT-450-CW-QW-SMA-ND
Sku: TT-DKEY-343-ANT-450-CW-QW-SMA-ND
Description of product
RF ANT 5G 450MHZ WHIP STR SMA
Product Attributes:
SeriesCW
Part StatusActive
RF Family/StandardCellular
Frequency (Center/Band)458MHz
Frequency Range450MHz ~ 470MHz
Antenna TypeWhip, Straight
Number of Bands1
VSWR1.3
Return Loss17.7dB
Gain3.4dBi
Power - Max10 W
TerminationSMA Male
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)6.570" (167.00mm)