868MHZ TILT/SWIV DIPOLE WHIP RPS
Product Attributes:
SeriesOC
Part StatusActive
RF Family/StandardGeneral ISM
Frequency GroupUHF (300MHz ~ 1GHz)
Frequency (Center/Band)868MHz
Frequency Range862MHz ~ 876MHz
Antenna TypeWhip, Tilt
Number of Bands1
VSWR2.3
Return Loss8.1dB
Gain0.4dBi
Power - Max10 W
Features-
TerminationRP-SMA Female
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)7.620" (193.50mm)
ApplicationsISM, LPWA
TT-DKEY-343-ANT-868-OC-LG-RPS-ND
in stockINR 1318.89593
Linx Technologies Inc.
1 1
Linx Technologies Inc. 343-ANT-868-OC-LG-RPS-ND
Sku: TT-DKEY-343-ANT-868-OC-LG-RPS-ND
Description of product
Product Attributes:
SeriesOC
Part StatusActive
RF Family/StandardGeneral ISM
Frequency (Center/Band)868MHz
Frequency Range862MHz ~ 876MHz
Antenna TypeWhip, Tilt
Number of Bands1
VSWR2.3
Return Loss8.1dB
Gain0.4dBi
Power - Max10 W
TerminationRP-SMA Female
Ingress Protection-
Mounting TypeConnector Mount
Height (Max)7.620" (193.50mm)