NTC 25mm Res. 1Ohm Imax 25A
Product Attributes:
SeriesSCK
Product StatusActive
Resistance in Ohms @ 25°C1
Resistance Tolerance±20%
B Value Tolerance-
B0/50-
B25/50-
B25/75-
Operating Temperature-40°C ~ 200°C
Power - Max7 W
Length - Lead Wire0.98" (25.00mm)
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseDisc, 26.0mm Dia x 5.0mm W
TT-DKEY-3475-SCK251R0MSBY-ND
in stockINR 136.71
Thinking Electronics Industrial Co.
1 1
Thinking Electronics Industrial Co. 3475-SCK251R0MSBY-ND
Sku: TT-DKEY-3475-SCK251R0MSBY-ND
Description of product
NTC 25mm Res. 1Ohm Imax 25A
Product Attributes:
SeriesSCK
Product StatusActive
Resistance in Ohms @ 25°C1
Resistance Tolerance±20%
B Value Tolerance-
B0/50-
Power - Max7 W
Mounting TypeThrough Hole